Hizmet Süresi HesaplamaİŞYERİ TEHLİKE SINIFI İŞYERİ HEKİMİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI DİĞER SAĞLIK PERSONELİ
AZ TEHLİKELİ 0 0 -
TEHLİKELİ 0 0 -
ÇOK TEHLİKELİ 0 0 0


Az tehlikeli sınıfta yer alan; 1000 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı görevlendirilir.

Tehlikeli sınıfta yer alan; 500 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı görevlendirilir.

Çok tehlikeli sınıfta yer alan; 250 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar iş güvenliği uzmanı görevlendirilir.

Az tehlikeli sınıfta yer alan; 2000 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ YERİ HEKİMİ ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi görevlendirilir.

Tehlikeli sınıfta yer alan; 1000 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ YERİ HEKİMİ ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi görevlendirilir.

Çok tehlikeli sınıfta yer alan; 750 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir İŞ YERİ HEKİMİ ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi görevlendirilir.

  Az Tehlikeli Tehlikeli Çok Tehlikeli
İş Güvenliği Uzmanı
10 Dk.
20 Dk.
40 Dk.
İşyeri Hekimi
5 Dk.
10 Dk.
15 Dk.
Diğer Sağlık Personeli
-
-
*

Yukarıdaki tabloda tehlike sınıfına göre , işyerinde çalışan personel başına alınması gerek yasal hizmet süresi belirtilmiştir.

* Diğer Sağlık personeli hizmeti ise Çok Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde ;

  • 10-49 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 10 Dk.
  • 50-249 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 15 Dk.
  • 250 ve üzeri arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 20 Dk. olarak hesaplanacaktır.

Referanslarımız